Zwierzak.org.pl

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Piotrkowie Trybunalskim

"Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta."

Szanowni Państwo, po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce organizuje społeczną kampanię przeciw porzucaniu zwierząt w okresie wakacyjnym „Nie porzucaj!”. W związku z tym faktem i powagą tematu bestialskiego porzucania zwierząt, o których donoszą codziennie media, prosimy Państwa o rozpropagowanie idei kampanii poprzez jej publikację w Państwa lokalnych mediach. Poruszana przez nas, co roku sprawa porzucania zwierząt nie pozostaje w oderwaniu od budowania społeczeństwa obywatelskiego w obszarze humanitaryzmu i wrażliwości społecznej. W związku z powyższym Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce działające od 1864 r. prosi Państwa o pomoc w tak ważnej społecznie sprawie. Z podziękowaniami i pozdrowieniami Prezes Zarządu Głównego TOZ w Polsce Łukasz Balcer

Wakacje to piękny czas letniego wypoczynku, w trakcie, którego bardzo łatwo jednak zapomnieć, że w miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta, co roku o 30%! Hasło tegorocznej kampanii „NIE PORZUCAJ!” brzmi: "Pies ma świadomość 3 letniego dziecka! Czy porzuciłbyś swoje dziecko?". Mamy głęboką nadzieję, że przesłana informacja, dotykająca tak poważnego problemu, skłoni Państwa do rozpropagowania kampanii „NIE PORZUCAJ!”, jak i samej idei przeciwdziałania okrucieństwu wobec zwierząt.
Link do spotu kampanii na Facebook
Link do spotu kampanii na You Tube

Wakacje to piękny czas letniego wypoczynku ale… czy wiecie, że w miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta co roku o 30%! Już po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce realizuje cykliczną kampanię wakacyjną „NIE PORZUCAJ!”, która została zapoczątkowana w 2005 r. pod patronatem św. pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Bezgranicznie ufający właścicielowi pies czy kot nie mogą na ogół pojąć tego co je spotkało, dlatego bardzo często zwierzęta oczekują w miejscu ich porzucenia na swojego pana, bywa że całymi tygodniami. Niektóre z nich za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Niekiedy umierając i ciągle czekając na swojego właściciela przywiązany do drzewa!

Przesłaniem spotu kampanii „NIE PORZUCAJ!” w 2017 r. jest hasło: „Porzucając członka rodziny, zasługujesz by potraktowano cię tak samo!”. Wskazuje to, że to co zrobimy bezgranicznie ufającemu nam zwierzęciu wróci po latach do nas.

Mamy głęboką nadzieję, że przesłana Państwu informacja dotycząca tak poważnego problemu zainteresuje na tyle, że skłoni do rozpropagowania spotu kampanii „NIE PORZUCAJ!” jak i samej idei przeciwdziałania okrucieństwu wobec zwierząt. Z wyrazami szacunku Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce W walce o prawa zwierząt od 1864 r.


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce ma długie tradycje. To jedna z najstarszych tego typu organizacji na świecie. Powstała 1 listopada 1864 roku i zjednoczyła we wspólnej pracy wielu sławnych Polaków- między innymi Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. Towarzystwo jest organizacją charytatywną i apolityczną, stworzoną po to, by chronić zwierzęta, by im pomagać i dbać o nie, a często walczyć o ich prawa, których ludzie tak często nie szanują i nie przestrzegają.

Oddział Towarzystwa w Piotrkowie Trybunalskim skupia się na kilku polach między innymi:

  • interwencyjnym
  • edukacyjnym-dydaktycznym
  • sprawowania opieki nad bezdomnymi zwierzętami

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia do Towarzystwa, dzięki czemu można nie tylko wspomóc naszą działalność, ale również poznać interesujących ludzi, pracujących z zapałem na rzecz naszych zwierzaków i włączyć się w prace, które oprócz wymiernych efektów dają i wiele radości.


Każdego z nas - niech tylko dobije starości! - czeka chwila wejścia na tę ostatnią szosę i ruszenia w podróż, z której nie ma powrotu. A ja muszę przyznać, że noszę w sercu niedorzeczne marzenie, aby mi wówczas towarzyszyli Puzon i Kot. Dobrze byłoby też mieć parę ptaków nad głową i żeby jeszcze z nami szedł żółw. Wtedy odchodzić będziemy powoli i wystarczy czasu, abym dobrych kilka razy odwrócił głowę i obejrzał się na życie - jakiekolwiek było - z miłością i żalem.
Jerzy Waldorff, Wybór pism